تفاوت لوستر برنزی و برنجی

  • چهارشنبه 22 دی 1400
  • 743 نفر

در این مقاله به تفاوت های لوستر برنزی و لوستر برنجی میپردازیم و ویژگی های اون ها رو به شما میگیم.

لوستر های باکیفیت و عالی معمولا از برنز و برنج ساخته شده اند و یکی از اشتباهات رایج مردم، یکی دانستن برنج و برنز است. دلیل شباهت برنز و برنج، وجود عنصر «مس» در هر دوی این آلیاژهاست. اما در هر کدام از این دو آلیاژ، مس با عنصر متفاوتی ترکیب شده است. این دو فلز گرانبها با هم تفاوت هایی در جزییات دارند که برای خرید لوستر بهتر است در مورد آنها اطلاعاتی را کسب کنید.

برنج چگونه آلیاژی است؟

میتوان گفت برنج ترکیبی از مس و روی است.آلیاژ برنج یکی از پرکاربردترین آلیاژ‌ها محسوب می‌شود که مستحکم، سخت بودن و مقاوم بودن در برابر خوردگی از جمله ویژگی‌های آن است.

این سختی و نرم بودن می‌تواند با تغییر نسبت مخلوط مس و روی تغییر کند. به این معنی که هر چقدر میزان روی در این ترکیب بیشتر باشد استحکام برنج بیشتر اما برعکس، شکل پذیری آن کمتر می‌شود.چ

و همچنین بسته به میزان روی اضافه شده به مس، برنج از قرمز به طلایی متمایل می‌شود. جالب است بدانید که آلیاژ برنج از آن جهت که نقطه ذوب پایینی دارد مناسب ریخته گری است.

لوستر برنجی

در دکوراسیون و لوستر نیز به دلیل صیغلی و براق بودن برنج از آن استفاده‌ی زیادی میشود. به همین دلیل است که لوستر برنجی جلوه‌ی براق و زیبایی دارد.

لوستر برنجی تقریبا زرد رنگ است و شباهت زیادی به طلا دارد. همچنین لوستر برنجی در برابر کدر شدن و لکه دار شدن مقاومت دارد و دیرتر ساییده می‌شود.

برنز چگونه آلیاژی است؟

و اما برنز به طور معمول از ترکیب مس با عناصر دیگری (غیر از روی) مانند قلع، آلومینیوم، منگنز و فسفر ساخته می‌شود. آلیاژ برنز خواص مطلوبی مانند سختی، استحکام و مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی دارد. این آلیاژ، رنگی تقریبا قرمزمانند دارد.

لوستر برنزی

از آلیاژ برنز هم معمولا در لوستر و وسایل و ابزارهای سوارکاری، وسایل تزیینی مثل مجسمه و انواع ظروف پذیرایی استفاده می‌شود.

لوستر برنزی نیز بدلیل رنگ قرمز مانند خود جلوه‌ی خاصی دارد و با خیلی از سلایق سازگار است.

لوستر,شستشو ,شستشوی لوستر برنزی,بردن لکه لوستر برنزی,چگونگی شستن لوستر,کدر شدن کریستال لوستر4,تمیز کردن حباب لوستر

اموزش شستشوی لوستر برنزی (برنجی )

اموزش شستن لوستر های برنزی و برنجی و کریستالی ؟ کدر شدن کریستال , سیاه شدن برنز | 09122621787 صنایع لوستر شب نما
لوستر برنزی ,لوستر کریستال,خرید لوستر ,لوستر دخترانه,مدل لوستر اتاق دخترانه,برنزی,قیمت لوستر,نکات خرید لوستر

نکات بسیار مهم برای انتخاب لوستر متناسب با فضای شما 2018 (لوستر شب نما )

نکات بسیار مهم در انتخاب لوستر متناسب با فضای شما , انتخاب لوستر متناسب با خانه شما , خرید اگاهانه لوستر | 09122621787 تولیدی لوستر شب نما
زاماک,لوستر برنجی,برنزی,لوستر برنزی,تفاوت لوستر برنزی,لوستر اصل,لاکچری,شیک,زیبا,جدید 2018

تشخیص لوستر های برنزی اصلی از تقلبی

چگونگی تشخیص لوستر های برنزی اصل از نمونه های تقلبی بازار, تشخیص لوستر های برنزی اصل, تشخیص جنس لوستر ها | 09122621787 صنایع لوستر شب نما

عکس های نصب لوستر در حرم حضرت عباس سال 1395

عکس های نصب لوستر در حرم حضرت عباس (ع) در سال 1395 , مراحل نصب لوستر در حرم حضرت ابالفضل (ع) در سال هزار و سیصد و نود و پنج | تولیدی لوستر شب نما 09122621787