لوستر,برنزی,دیوارکوب

محلولی قدرتمند برای تمیز نمودن وسایل برنزی

  • سه شنبه 10 دی 1398
  • 425 نفر

معمولا سالی یا شش ماه یکبار به نظافت اساسی منزل خود می‌پردازیم، یسری از وسایل خونه لوکس هستند می‌بایست با حساسیت بیشتر و استفاده از یسری ترفندهای خانگی آنها را تمیز نمود.

معمولا سالی یا شش ماه یکبار به نظافت اساسی منزل خود می‌پردازیم، یسری از وسایل خونه لوکس هستند می‌بایست با حساسیت بیشتر و استفاده از یسری ترفندهای خانگی آنها را تمیز نمود. بعضی از این و سایل لوکس برنزی هستند، مثل: لوستر، کنار سالنی، دیوارکوب، شمعدان، مجسمه و ظروف.

شیوه تمیز نمودن انواع لوازم و وسایل برنز

مجسمه‌ها و جواهرات برنزی باید هر چند وقت یکبار تمیز شوند، به‌خصوص اگر مجسمه بیرون باشد یا یک تکه جواهر به طور مرتب استفاده شود. خوشبختانه، بعضی از بهترین تمیز کننده‌های برنزی مواد اولیه خانگی هستند و تمیز نمودن برنز می‌تواند از چند دقیقه تا یک شب طول بکشد و با استفاده از آب جوش، سرکه، آب لیمو، نمک، آرد یا ترکیبی از این‌ها شما می‌توانید کارتان را به راحتی انجام دهید .

این مطلب مختص روش‌هایی است که شما به عنوان روش خانگی و کاملا طبیعی برای تمیز کردن برنز که شامل ظروف، وسایل تزیینی مثل لوستر، آینه و شمعدان و ... می‌شود.

لوستر برنزی

روش اول:ساختن مخلوطی از سرکه، آرد و نمک جهت تمیز نمودن برنز

فنجان (158 میلی لیتر) سرکه سفید و فنجان ( 158 میلی لیتر ) آرد را در یک کاسه مخلوط کنید. از یک کاسه که به اندازه کافی بزرگ است استفاده کنید تا به شما اجازه دهد این دو ماده را با هم مخلوط کنید، بدون اینکه آرد در همه جا پخش شود و این دو را به هم بزنید تا به طور کامل با هم ترکیب شوند و سپس نصف فنجان (118 میلی لیتر) نمک را به مخلوط خود اضافه کرده و تکان دهید و دقت داشته باشید که مخلوط شما باید یک خمیری از آرد و نمک باشد و بعد خمیر را روی برنز بمالید. می توانید برای این کار از یک دستکش استفاده کنید و همچنین می‌توانید از اسفنج استفاده کنید .

اگر مورد شما چیزی کوچک و مانند یک تکه جواهر است، جواهرات خود را در کاسه قرار دهید و دقت کنید که وسیله تان کاملاً در خمیر پوشانده شود و سپس اجازه دهید برای 1 تا 2 ساعت بماند و برنز خود را با آب گرم آبکشی کنید و بعد از 1 - 2 ساعت، روی سینک قرار دهید و آن را در آب ولرم بشویید و اگر وسیله شما بزرگ است و نمی توانید جابجایش کنید، یک ظرف و یا یک سطل آب ولرم بردارید و آب را روی آن بریزید تا خمیر را به طور کامل آبکشی کنید و سپس از یک پارچه نرم، مانند یک پارچه پشمی چرمی، برای خشک کردن یک برنز استفاده کنید و در حالی که برنز را خشک می کنید، با حوله رویش بمالید تا هر کثفی را از بین ببرید و دقت کنید که کاملاً خشک شود و خمیر از بین برود و بعد کمی روغن زیتون را روی برنز بمالید. ( چند قطره روغن زیتون را روی یک پارچه تمیز نرم اضافه کنید و آن را روی سطح برنز بمالید. ) روغن زیتون روشی برای تمیز کردن و حفاظت از برنز از زمان باستان بوده است .

روش دوم: استفاده از موارد خانگی جهت تمیز نمودن برنزها

روی وسیله تان را با کچاپ بپوشانید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم آبکشی و سپس با یک پارچه نرم خشک کنید . آب لیمو را به شی برنزی خود بمالید. شما می‌توانید آب لیمو را به آن بپاشید و یا آن را در آب لیمو برای 15 تا 20 دقیقه خیس کنید و سپس وسیله را بردارید و با آب گرم بشویید و سپس به طور کامل با یک پارچه نرم خشکش کنید .

تمیز کردن لوستر

نسبت‌های مساوی از سرکه سفید و آب را در یک کاسه بزرگ بریزید و وسیله برنزی خود را برای یک شب در محلول قرار داده و خیس کنید و صبح روز بعد، با آب گرم آبکشی و با یک پارچه نرم خشک کنید .

اگر وسیله شما بزرگ مانند یک مجسمه باشد، این روش بسیار مشکل خواهد بود و اگر یک کاسه به اندازه کافی بزرگ ندارید که متناسب با مجسمه‌تان باشد، امتحان کردن یک روش متفاوت برای تمیز کردن را در نظر بگیرید.

تمیز نمودن وسایل برنز با استفاده از آب جوش و صابون

وسیله خود را در یک قابلمه آب جوش یا اجاق گاز قرار دهید و یک قابلمه‌ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا کل شی برنزی تان را نگه دارد و ابتدا آب را بجوشانید و سپس برنز خود را در قابلمه قرار دهید و یک تا دو دیقه صبر کنید تا داغ شود و به جوش آید .

اگر شی شما بیش از حد بزرگ باشد که در یک قابلمه آب جوش جا نگیرید، از روش دیگری برای تمیز کردن آن استفاده کنید. آیتم را با دقت از قابلمه بردارید. از انبری برای برداشتن وسیله تان از آب جوش استفاده کنید و یا از یک آبکش برای تخلیه آب استفاده کنید و آبکش را درون سینک قرار دهید و با دقت آب قابلمه را خالی کنید و اگر وسیله برنزی شما ظریف است، مواظب باشید که با فاصله زیادی بیرون نیاید و یک پارچه فلانل را در آب و صابون فرو کنید و فقط توجه نمایید که پارچه فلانل باید صابونی و پر از کف باشد و از آن برای برداشتن وسیله برنز داغ استفاده کنید.

سپس آن را به‌طور کامل با پارچه بمالید و هر گونه لکه را با مالش ملایم بردارید و حتما از صابون طبیعی و بدون بو استفاده کنید. از استفاده از صابونهای قلیایی دوری کنید که باعث می‌شود سدیم هیدروکسید به عنوان یک جز تشکیل دهنده باشد و هم چنین اگر برنز شما لاک خورده است، از استفاده از مواد شوینده مانند تاید یا محلول‌های ساخته شده از آمونیاک اجتناب کنید که این می‌تواند باعث شود روکش برنزی‌تان خراب شود و همچنین مواظب باشید اگر برنز هنوز خیلی داغ است خودتان را نسوزانید و شما می‌توانید از این پارچه به عنوان یک مانع بین پوست خود و برنز استفاده کنید .

سپس برنز را با چرم جیر خشک کنید. چرم جیر، چرم گوسفند است که با استفاده از روغن‌های طبیعی پوشیده شده است و به علت جذب شدن و غیر ساینده بودنشان مشهور است، بنابراین به وسلیه برنز شما آسیب نخواهد رساند.

 

منبع: نمناک

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                           *****  جهت مشاوره و خرید انواع لوستر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.*****       

                                                  09122621787 - 02632812081   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لوستر,شستشو ,شستشوی لوستر برنزی,بردن لکه لوستر برنزی,چگونگی شستن لوستر,کدر شدن کریستال لوستر4,تمیز کردن حباب لوستر

اموزش شستشوی لوستر برنزی (برنجی )

اموزش شستن لوستر های برنزی و برنجی و کریستالی ؟ کدر شدن کریستال , سیاه شدن برنز | 09122621787 صنایع لوستر شب نما
لوستر برنزی ,لوستر کریستال,خرید لوستر ,لوستر دخترانه,مدل لوستر اتاق دخترانه,برنزی,قیمت لوستر,نکات خرید لوستر

نکات بسیار مهم برای انتخاب لوستر متناسب با فضای شما 2018 (لوستر شب نما )

نکات بسیار مهم در انتخاب لوستر متناسب با فضای شما , انتخاب لوستر متناسب با خانه شما , خرید اگاهانه لوستر | 09122621787 تولیدی لوستر شب نما
زاماک,لوستر برنجی,برنزی,لوستر برنزی,تفاوت لوستر برنزی,لوستر اصل,لاکچری,شیک,زیبا,جدید 2018

تشخیص لوستر های برنزی اصلی از تقلبی

چگونگی تشخیص لوستر های برنزی اصل از نمونه های تقلبی بازار, تشخیص لوستر های برنزی اصل, تشخیص جنس لوستر ها | 09122621787 صنایع لوستر شب نما

عکس های نصب لوستر در حرم حضرت عباس سال 1395

عکس های نصب لوستر در حرم حضرت عباس (ع) در سال 1395 , مراحل نصب لوستر در حرم حضرت ابالفضل (ع) در سال هزار و سیصد و نود و پنج | تولیدی لوستر شب نما 09122621787